Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki

MARPLAN

wysokiej klasy hale namiotowe

Hale pneumatyczne termo dach

Hale pneumatyczne termo dach to całoroczne hale namiotowe które, zostały opracowane na potrzeby działalności wielosezonowej oraz w celu spełnienia specyficznych warunków produkcyjnych lub przechowalniczych.

Proponujemy pokrycie dachu podwójną plandeką w którą pompowane jest powietrze pod ciśnieniem od 1 do 3 Milibarów wyższe niż bieżące ciśnienie atmosferyczne.
Rozwiązanie takie ma kilka zalet w porównaniu do pojedynczej plandeki czy plandeki z podwieszką wewnątrz hali.

1. Poduszki powietrzne powstałe po napompowaniu dachu tworzą dosyć dobrą izolację termiczną ( w zimę jak i w lato) co przy zastosowaniu płyty warstwowej na ścianach jest uzupełnieniem izolacji całej hali.

2. Rozwiązanie takie eliminuje proces skraplania się pary wodnej na dachu wewnątrz hali, przy zmianach temperatury przy pojedynczej plandece niestety zjawisko jest dosyć uciążliwe, szczególnie przy składowaniu towarów wrażliwych na wilgoć.

3. Kształt poduszek i sposób w jaki pracuje taka nadmuchana plandeka w połączeniu z dużym kątem spadku dachu ( 25 stopni ), praktycznie eliminuje możliwość zbierania się dużych ilości śniegu na dachu, co przy dużych opadach śniegu ogranicza potrzebę odśnieżania dachu.

4. Koszty eksploatacji w pełni sprawnego Termo-Dachu wynoszą kilka złotych miesięcznie. Pompa jest urządzeniem o małej mocy i uruchamia się kilka w razy w miesiącu w celu wyrównania ciśnienia.

Hale pneumatyczne termo dach, nie odbiegają w kosztach produkcji od hal namiotowych tradycyjnych.
Można je również w pełni bezpiecznie demontować i przemieszczać.

Realizacje

co już wykonaliśmy